Stav našich škôl a ťažká práca našich učiteľov

Autor: Lukáško Chovan | 11.8.2013 o 14:19 | Karma článku: 12,79 | Prečítané:  1019x

Volám sa Lukáš mám 13 rokov apíšem blog o stave našich škôl teda napíšem hlavne čo sú v Petržalke a tiež aj o ťažkej práci učiteľov za, ktorú dostávajú málo peňazí.

Chodím do školy v Petržalke  ako väčšina škôl všetky sú na prvý pohľad rovnaké väčšinou na zeleno natrené školy.. Naša má plastové okná, no problém vždy nastal keď bol dážď alebo sneh. Naša strecha to žiaľ nevydržala a začala zatekať. Dostalo sa to do jedálne kde bolo veľa lavorov. Tiež nad hlavami učiteľom zatekalo. Myslím tým kabinet. kde nad hlavami učiteľlov kvapkala voda. Parkety v malej telocvični boli dlho neprístupné. Naša pani riaditeľka dala opraviť strechu. Robotníci prišli urobili všetko ako má byť. Prišla prvá búrka a tým aj dážď a naša strecha to opäť nevydržala a zas  nám zatekalo. Už som sa o to začal zaújmať a napíásal som do Petržalských novín, že či je to nekvalitná práca robotníkov alebo čo je na strechce za chybu. Pán starosta dal vedieť, že to nebola nekvalitne urobená strecha, ale nejaká chyba v streche bola... neviem presne aká. Samozrejme keď si ten článok pozrela naša pani riaditeľka musel som pricupitať na koberček do jej kancelárie.. Trocha mi vynadala, že čo som to napísal. No keďže v Petržalských novinách "pracujem" a môžem tam písať články o hocičom, tak som jednoducho napísal to čo si myslím, že je potrebné. Neskôr sa tento konflikt vyriešil, no strecha stále zatekala. Keď som bol vonku cez prázdniny a hrali sme sa pred školou, tak  sme náhodne stretli našu účtovníčku, ktorá pracuje v škole. Povedala nám, že sa cez prázdniny bude strecha znovu opravovať. Zostal som šokovaný.. Ako jeden problém zo strechou riešia rok..

 

Ďalej by som chcel podporiť učiteľov, ktorí pracujú na školách a dostávajú také nízke platy. Podľa mňa by si zaslúžili viac. Predsa je to naozaj ťažká práca na psychiku. Každý deň učiť detí nové učivo, vychocávať ich a byť s nimi po celý čas ich vývoja od 6/7 rokov do 15 :) Niektorí dokonca si nájdú aj svoj voľný čas na to, aby sa venovali deťom. Už len za to by si zaslúžili väčšie platy a lepšie podmienky na učenie, lebo naše "bodkované" tabuľe na, ktorých sú samé bodky, alebo tvrdé kriedy, ktoré sú ako kameň.. :) Naozaj práca učiteľov je veľmi ťažká a zaslúžia si viac..

 

Lukáš.

PS: Prepáčte za nejaké chyby v gramatike.. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Zosmiešnil Trump seba či rovno Ameriku?

Lídri Činy, Ruska a Nemecka si Trumpovu reč v OSN neprišli ani vypočuť.


Už ste čítali?