Dni Dobrovoľníctva 2012

Autor: Lukáško Chovan | 13.9.2012 o 15:44 | (upravené 13.9.2012 o 16:33) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  137x

Dni Dobrovoľníctva 2012 sú už za dverami, a tak sa aj my môžme tešiť na množstvo dobrovoľníckych akcii. Dni Dobrovoľníctva tento rok budú od 21.9 do 23.9.2012. V tomto článku budú niektoré akcie, ktoré budú v Bratislave.

V Bratislave aspoň čo ja poznám sú 4 dobrovoľnícke skupiny, ktoré sa aktívne zapájajú do diania ohľade životného prostredia. Sú to: Občianská iniciatíva, Naša Petržalka, Zelená hliadka a Jopka. Bratislava sa pomaly ale isto začína pripravovať na Dni Dobrovoľníctva. My ako dobrovoľnícka skupina Naša Petržalka chystáme dňa 23.9.2012 upratovaciu akciu pri škole černyševského 8 kde by sme chceli vyčistiť okolie našej školy detské ihriská na okolí. Ak by sa nám podarili vybaviť nejaké farby tak by sme sa po upratovacej akcii mohli presunúť na Ihrisko Sloník kde by sme namaľovali destké atrakcie ako preliezky a podobne a po okolí namaľovali nejaké škaredé koše. Zraz je o 13:30 pred hlavným vchodom do školy na ulici černyševského 8 85101 Bratislava- Petržalka Každý je vítanní. Viac informácii o našej skupine sa dozviete na internetovej stránke www.upratovanie.wordpress.com. Teraz prejdeme na dobrovoľnícku skupinu Zelená hliadka. Zelená hliakda je taktiež dobrovoľnícka skupina ľudí, ktorým nie je lahostané ako vyzera Bratislava. Taktiež aj oni sa zapájajú do akcie Dni Dobrovľníctva 2012. Zelená hliadka bude budovať prírodný park v Lužných lesoch. Spýtal som sa Matúša čupku zakľadatela Zelenj hliadky Ako sa pripravujú na Dni Dobrovoľníctva a čo chcú do konca roka ešte vyzbierať.

1. Vcera sme mali stretnutie organizatorov kde sme si rozdelili ulohy. Pripravujeme podklady a zbierame napady k logistike celej akcie

2. Do konca roka by sme chceli zlikvidovat skladky, ktore sme sa zaviazali zlikvidovat a to jednu v racianskych vinohradoch a druhu za Podunajskymi Biskupicami. Zaroven chceme pokracovat v cisteni luznych lesov.

čo: Budovanie parku v Lužných lesoch.

Kedy: 22.9.2012 9:30 do 13:30

kde: Pod, Starým mostom - Petržalská strana

pomôcky: športové oblečenie, a dobrá dobrovoľnícka nálada. Zvyšok hliadka zabezpečí.

kontakt:Matúš čupka- 0908 459 118

 

Tu sú kontakty na všetký dobrovoľnícke skupiny:

Naša Petržalka: Facebook: Naša Petržalka web: www.upratovanie.wordpress.com: email: eror.lukas@azet.sk Upratujeme hlavne sídliska Chorvátske ramno detské ihriská..

Zelená hliadka: Facebook: Zelená hliadka web: www.mapujeme.sk  email: matko.cupka@gmail.com Upratujú skládky, Lužné lesy a teraz idú vybudovať prírodný park v Lužných lesoch.

Občianska iniciatíva: Facebook: Obcianska Iniciativa web: www.obcianskainiciativa.sk

JOPka: Facebook: JOPka- Jednotka oduševnených Petržalčanov       (Michal Novota)

Pridajte sa k nám a spoločne urobíme dobrú vec.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Zosmiešnil Trump seba či rovno Ameriku?

Lídri Činy, Ruska a Nemecka si Trumpovu reč v OSN neprišli ani vypočuť.


Už ste čítali?